аукцион
Загрузка

У депутатів в Швеції - немає ні помічників, ні безкоштовної кави

Народна Рада / Цікаві думки


 Для Швеції депутати - це звичайні громадяни, які не користуються за рахунок держави і простих робітників, особливими додатковими пільгами.

 Швеція, прекрасна держава.  Воно так розумно організовує життя простих робітників і депутатів, щоб ні ті, ні інші не відчули між собою різниці.  Для Швеції депутати - це звичайні громадяни, які не користуються за рахунок держави і простих робітників особливими додатковими пільгами.

 А зараз детальніше.

 Самі парламентарі розуміють, що абсолютно не має сенсу мати особливі привілеї, тому що  обов'язок депутата - це представляти громадян і знати всю ту реальність, в якій цей громадянин живе, і якось впливати на це життя.

 Відомо, що 349 депутатів і сам президент парламенту Швеції отримують щорічну карту для того, щоб користуватися громадським транспортом.  До речі, про транспорт.  У парламенту є всього на всього 3 машини, причому вони призначені виключно для президента парламенту і 3 віце-президентів, і виключно для офіційних заходів в країні.  Це не такі машини, які можна взяти собі, або просто покататися додому або на роботу.

 Єдиний політик Швеції, у якого є право мати машину, це прем'єр-міністр.

 Валова зарплата депутата шведського парламенту становить приблизно 7200 доларів, з витратами  податків чиста зарплата становить приблизно 4300 доларів.  Адже до 1957 року у парламентаріїв Швеції абсолютно не було зарплати, тільки внески членів партії.  А нині жоден депутат не має ніякого права підвищувати свою зарплату.

 Що на рахунок житла державних чиновників?  Квартири для чиновників, які надає Швеція, виключно для тих депутатів, які не володіють власністю в столиці країни і їх виборча база знаходиться за межами Стокгольма.  Причому квартири невеликі, зазвичай однокімнатні з ванною.  У них немає ні пральної, ні посудомийної машин, там немає навіть двоспальному ліжку, тому що  ні сім'я, ні дружина, ні тим більше родичі навіть на одну ніч не мають права залишитися в належить державі квартирі.  За ночівлю родича депутат повинен виплатити державної скарбниці певну суму не пізніше ніж за місяць.

 Прибирають квартиру і готують для себе депутати самі.

 У залах державного будівлі є прилавки з щоденними газетами, прочитавши які, депутат повинен тут же повернути їх на місце.

 І що ще цікаво.  У жодного депутата в Швеції немає особистого радника, приватного секретаря або консультанта.Якщо подивитися на список секретаріату однієї з партій в Швеції, то співвідношення такі: на 100 депутатів працює 101 співробітник, в їх числі загальні радники і аналітики, а також адміністративні працівники, які не доступні депутатам для вирішення будь-яких особистих завдань.  Це означає, що кожен депутат зобов'язаний сам складати свій графік роботи, сам організовувати свої зустрічі, писати свої промови і виступи, а також сам бронювати квитки на транспортні засоби.

 І що ще цікаво: депутати не отримують довічної пенсії після закінчення терміну своєї роботи.  Тобто  колишній парламентарій забезпечується пенсією в перехідний період після закінчення своєї роботи в парламенті, не довічно, а максимум 2 роки.  Причому, щоб отримувати пенсію більше року, він зобов'язаний довести, що активно намагається знайти нову роботу.

 А регіональні політики вважаються свого роду додатковою діяльністю і 94% з останніх не отримують зарплати взагалі.

02-12-2019 12:12:06
Просмотры: 951/215

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости