аукцион
Загрузка

В Україні пропонують створити Державну житлово-комунальну інспекцію.

Народна Рада / Цікаві думки

 

Відповідна ініціатива викладена в проекті закону Мінрегіонбуду «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства».  Передбачається, що поява нового контролера підвищить якість житлово-комунальних послуг і буде контролюватися обґрунтованість тарифів.  Споживачі ж отримають орган, куди можна буде звернутися в разі порушення їх прав в сфері ЖКГ.

 Навіщо це потрібно
 Після того як в 2011 році була скасована житлово-комунальна інспекція, в Україні фактично відсутній центральний орган, який здійснював би державний контроль у сфері ЖКГ.

 До сих пір споживачі не мають чіткого розуміння куди направляти свої скарги, найчастіше адресуючи їх керівництву комунального підприємства, яке ці ж послуги і надає.

 ЖЕКи відмовляються ремонтувати будинки - виставляють українцям рахунки

 «Інспекція може стати незалежним арбітром у вирішенні спорів між споживачем комунальних послуг та їх постачальниками», - зазначив UBR.ua адвокат ЮК Riyako & Partners Микола Максимов.

 З урахуванням децентралізації і вступу в силу нових законів, а в першу чергу це закони «Про житлово-комунального господарства» та «Про комерційний облік», наявність такої організації стало просто необхідним, кажуть експерти.

 «Створення цієї комісії передбачає контроль як за виконанням своїх обов'язків компаній з надання послуг, так і з боку споживача.  Також посилюється контроль за діями органів місцевого самоврядування з боку виконання законів у сфері ЖКГ.  Головне при створенні контролюючих органів нового типу - це, щоб вони не перетворилися в черговий корупційний орган, який буде оббирати простих громадян і працювати на монополістів », - зауважив у розмові з UBR.ua голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської  ради при КМДА Олег Попенко.

 Виписуватимуть протоколи
 За задумом авторів законопроекту, ЖКГ-інспекція повинна здійснювати контроль над тим, щоб і споживачі, і постачальники житлово-комунальних послуг, дотримувалися вимог законів, нормативів, стандартів і т.п., а також укладених між ними договорів про обслуговування.

 «Посадові особи інспекції будуть мати право проводити перевірки і виносити приписи як комунальним, так і приватним підприємствам, які надають населенню відповідні комунальні послуги», - говорить Микола Максимов.

30-07-2019 14:07:14
Просмотры: 333/137

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости