аукцион
Загрузка

Чи проголосують депутати за законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення?

Народна Рада / Политика

Президент України Володимир Зеленський 16 липня вніс у Верховну Раду законопроект №10461 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів". 

У пояснювальній записці зазначено, що законопроект спрямований на відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також на "введення інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів [чиновників]".

"Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України положеннями, що встановлюють кримінальну відповідальність за придбання [чиновником] активів, вартість яких більш ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (204 тис. грн) перевищує її законні доходи", – йдеться в пояснювальній записці.

Також проект пропонує законодавчо врегулювати процедуру конфіскації незаконних активів.

"У зв'язку з цим передбачається введення в Цивільному кодексі України окремого підстави для припинення права власності, визначення видів активів, які можуть визнаватися необгрунтованими, і межа вартості таких активів (вартість, у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб)", – йдеться в записці.

Розгляд справ про визнання необгрунтованими активів та їх стягнення пропонується віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду, а право звернення в суд надати Національному антикорупційному бюро після узгодження зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою.

"Прийняття проекту закону дозволить запровадити правові підстави для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у незаконному збагаченні, а також для стягнення у дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", – додали автори законопроекту.

26 лютого 2019 року Конституційний Суд визнав ст. 382-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення) не відповідає Основному закону і скасував її. У рішенні йдеться, що вона не узгоджується з конституційним принципом презумпції невинуватості та за конституційним приписом про неприпустимість притягнення особи до відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів (ст. 62 і 63 Конституції).

Після цього в парламенті було зареєстровано кілька законопроектів про відповідальність за незаконне збагачення.

28 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура опублікувала перелік з 65 кримінальних проваджень, закритих через скасування статті про незаконне збагачення.

3 червня Зеленський подав до парламенту проект закону №10358, який передбачає повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Представник президента в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що сподівається на співпрацю з депутатами в цьому питанні.

6 червня Рада включила до порядку денного депутатський законопроект про відповідальність за незаконне збагачення, ініціативу Зеленського розглядати відмовилися. Тоді заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка заявляв, що проект Зеленського внесуть до парламенту повторно. 

18-07-2019 07:07:00
Просмотры: 277/106

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости