аукцион
Загрузка

Ремонт повернутих кораблів обійдеться Україні в 2,3 млн $

Народна Рада / Війна

Російська федерація нанесла збитків захопленим біля Керченської протоки українським кораблям на 2,3 мільйона доларів.

Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський.

Український дипломат також підтвердив попередню тезу командувача Військово-морськими силами України Ігоря Воронченко, який заявляв, що росіяни «угробили» малі броньовані артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу». Дипломат додав, що у нинішньому стані використовувати кораблі за їх призначенням неможливо.

Нагадаємо, 18 листопада МЗС Росії, Військово-Морські Сили Збройних Сил України та МЗС України підтвердили передачу українських кораблів, які РФ захопила в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Нагадаємо, що зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі.

25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

 
03-12-2019 08:12:46
Просмотры: 788/197

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости