аукцион
Загрузка

Завдяки Google перекладач фестиваль овочів перетворився на «фестиваль кліторів»

Народна Рада / Казуси

У спекотній  Іспанії, де на початку листопада вирував потужний шторм «Амелі», днями стався досить кумедний інцидент, пов'язаний з перекладачем Google.  Так, на сайті міста Ас Понтес в регіоні Галісія кілька місяців висіло запрошення на «фестиваль кліторів», написане іспанською мовою.

 Про це розповіла прес-секретар міста Монтсеррат Гарсія, пише «Сноб» з посиланням на The Guardian.

 Повідомляється, що місцева влада написали запрошення на щорічний фестиваль на галісійському, однією з офіційних мов півночі Іспанії.  Щоб перевести текст на іспанську, вони використовували перекладач Google.

 Спочатку назва фестивалю звучало як «Feria do grelo» або фестиваль Рапіно (вид овоча, близький до броколі) з дегустацією і призами для кращого Рапіно.  У перекладі на іспанську захід перетворився на «фестиваль кліторів».

 «Клітор - один з типових продуктів галісійська кухні.  З 1981 року фестиваль перетворює клітори в зірку місцевої гастрономії », - говорилося в описі фестивалю.  Влада помітили помилку тільки кілька днів тому.

 На думку Гарсії, перекладач використовував португальську версію слова, де grelo значить не тільки овоч, але і сленговий варіант клітора.  Зараз влада подумує над тим, щоб написати офіційну скаргу в Google на переклад.  «Їм слід дізнаватися галісійська і переводити його акуратно», - сказала Гарсія.  Владі вдалося побачити і позитивну сторону в історії з неправильним перекладом.  За словами Гарсії, помилка збільшила інтерес до фестивалю.

 Google вже змінив переклад слова.  Тепер він переводить його як brote або «втеча бобових».  Однак Гарсію такий переклад не задовольнив: «Це все ще не кращий спосіб перевести слово grelo - це овоч з сімейства капустяні».

 В Google нагадали, що перекладач працює без людського втручання.  Коли сервіс генерує переклад, він шукає зразки в мільйонах документів, щоб знайти кращий варіант.  Корпорація визнала, що машинний переклад недосконалий, і заявила про готовність приймати повідомлення про помилки і вдосконалювати сервіс.

 

02-12-2019 12:12:06
Просмотры: 852/229

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости