аукцион
Загрузка

Луценка звинуватили у причетності до справи бракованих бронежилетів

Народна Рада / Події


26 липня стало відомо про те, що Генпрокурор Юрій Луценко брав безпосередню участь у гучній справі про закупівлю Міністерством оборони бракованих бронежилетів.

Про це під час брифінгу заявив Микола Середа, керівник групи прокурорів ГПУ по даній справі.

Середа підтвердив, що після того, як балістична експертиза підтвердила повну непридатність бронежилетів, Луценко дав розпорядження призначити іншу експертизу та іншу експертну комісію.

» Не всі посадовці готові виконувати запит суспільства та вказівки Президента у цій справі. 17 липня Луценко дав незаконну вказівку про призначення іншої експертизи в іншу експертну установу по цій справі... мені було висунуто ультиматум — або ви приймаєте таке рішення, або будете звільнені. Це вказівка — незаконне і мною не було виконано», — заявив Середа.

Він розповів про те, що непридатність бронежилетів була повністю підтверджена і законних підстав для іншого призначення експертизи не було.

Середа розповів про хід балістичної експертизи і про те, що дані бронежилети, в принципі не були засобом захисту.

«В умовах дощу тканина пробивалася. Встановлено, що виробник використовував в бронежилетах менше шарів тканини, ніж повинно бути. Вони насправді не відповідали технічним умовам. Пластини були неякісні», — повідомив він.

Прокурор уточнив, що під час слідства було встановлено, що браковані бронежилети були прийняті на складах Міністерства оборони після того, як заступник міністра оборони надав особисте тиск для вирішення цього питання.

Середа заявив, що в загальній складності було поставлено 11 000 бракованих бронежилетів. На даний момент у слідства є всі докази того, що Міноборони, здійснюючи цю закупівлю, усвідомлено ризикувала життям українських воїнів.

30-07-2019 17:07:42
Просмотры: 441/148

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости