аукцион
Загрузка

Чим страшні переплати за комуналку перед підвищенням ціни на газ

Народна Рада / Гроші

В українців не вийде зафіксувати низьку ціну на газ — як тільки газові тарифи підуть вгору, людям тут же пропорційно перерахують платіжки. Не допоможуть навіть проплати наперед, кажуть в газових компаніях.

Нагадаємо, раніше НАК Нафтогаз прийняв рішення про зниження травневих цін на газ приблизно на 30 копійок за кубометр, до 8,27 грн. Але в червні вартість блакитного палива знову зросте майже до 8,63 грн. По суті, газ стане ще дорожче, ніж був. Зростання цін не зупинити.

Як розповіли UBR.ua газівники, зафіксувати ціну блакитного палива не вийде навіть якщо проплатити її за нинішніми тарифами наперед. За словами учасників газового ринку, зазвичай українці починають «морочитися» з показами лічильників перед черговим підвищенням тарифів. Тому в ідеалі газовики намагаються приходити на повірку приладів обліку не рідше двох разів на рік. Якщо показання скручувати — газові компанії це побачать.


«Сплачені куби не зберігаються на наступний місяць. Кожен місяць ціна буде залежати від розцінок Нафтогазу для промисловості. Навіть якщо написати, що по лічильникам свідчення нібито були вище, проплатити їх за нинішніми тарифами, то газові компанії все одно це побачать. Є історія споживання. Якщо ви використовували 15 кубів, а вписали 150 або 100, то буде видно. Якщо вписали дуже більше показання лічильника — ми завжди рекомендуємо запросити контролера, щоб він засвідчив всі дані. Через махінації з показаннями у людей можуть бути проблеми», — розповіли в одній з газових компаній.

Як борються з переплатами
Перше, що треба зробити для економії газу — це встановити індивідуальний лічильник в квартирі.

«Це відразу призведе до економії, тому що середньостатистичний українець витрачає на приготування їжі в середньому близько 3 куб. м., а норма без лічильника 4,5 куб. м. Т. е. фактично йде переплата в 1,5 куба», — підкреслив UBR.ua голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони довкілля Громадської ради при КМДА Олег Попенко. І теж порадив не переплачувати наперед.

Маніпуляції з лічильником і показаннями споживання викликають сумніви і у інших експертів. Все одно, якщо ціни на газ зростуть, все перерахують за новими тарифами.

Що буде в нових договорах на комунальні послуги. Важливі деталі

«Цей варіант дуже сумнівний, тому що якщо ви не показуєте споживання, і не відмовилися від газу, то вам обов'язково навідається контролер і визнає ваш лічильник, як працює неправильно. Його знімуть, і перерахують всі за середньорічним тарифом», — попередив експерт з питань ОСББ та комунального господарства Тамара Мірошниченко.

Щоб по-справжньому заощадити, треба розглядати варіанти приготування їжі на більш економних приладах, наприклад, в мікрохвильовці. Та й гаряча вода з сучасного електричного бойлера буде дешевше, ніж гаряча вода з газової колонки.

Але на приготуванні їжі багато не зекономите — витрата невеликий. Економити можна, якщо в квартирі стоїть газовий лічильник, кажуть експерти. Також можна переглянути свої особисті норми споживання, і самому пробувати витрачати менше ресурсу.

Приватні Жеки відмовляються від будинків – вимагають підняти квартплату

«На нагріванні води можна заощадити, якщо просто економити гарячу воду. Мити посуд в посудомийці, а не водою з-під крана. Раціонально прати. Приймати не душ, а обтиратися теплою водою. Найважливіше — це економія на опаленні. Можна за рахунок утеплення будинку. Обігрівати лише частину приміщення, яке вам необхідно. Відключати тепло, якщо не дуже холодно», — зазначив у розмові голова Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Досягти реальної економії газу в приватному господарстві при опаленні можна тільки енергоефективністю, замінивши вікна, утепливши будинок, кажуть експерти.

«Не думаю, що людей врятує економія 30 коп. на обсязі 15-20 кубів. А ось велике споживання (дахові котельні і т. д.) обліковується приладами обліку, які передають інформацію в міськгази автоматично (через gps)», — сказав керівник Асоціації ОСББ «Розвиток самоврядування» Станіслав Драганов.

Економити на газі можна також поставивши сонячний колектор і отримуючи гаряче водопостачання від сонця. «А якщо поставити не колектор, а фотопанелі з водяним охолодженням, то можна мати і електрику та гарячу воду для себе», — порадив UBR.ua експерт з енергоефективності Ігор Черкашин.

30-07-2019 14:07:14
Просмотры: 462/163

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости