аукцион
Загрузка

Сюрпризи на Новий рік українцям, або на скільки виростуть платіжки за газ.

Народна Рада / Новини

Час "Ж" в українській комуналці - на підході. Українці почнуть масово отримувати космічні платіжки з новими підвищеними тарифами за опалення і гарячу воду з лютого 2019 року. Як уже повідомляла "Країна", недавно НКРЕ прийняла рішення про перегляд тарифів для більшості теплокомуненерго з 1 січня наступного року.

Як написала на своїй сторінці в Facebook глава Нацкомісії Оксана Кривенко, "відсоток збільшення тарифів на тепло не перевищить відсоток збільшення вартості газу - 23,5%".

І це перший неприємний сюрприз для українців. Адже раніше влада запевняла, що опалення і гаряча вода подорожчають не так істотно, як газ, а всього на 16%. Такі розрахунки озвучував, зокрема, міністр соціальної політики Андрій Рева.

Другим сюрпризом для громадян стануть, власне, ті суми, які вони побачать у платіжках. За опалення середньостатистичної "двушки" площею 50 кв.м доведеться доплатити 300-600 гривень, тобто, замість 1,5-1,6 тисяч гривень вам виставлять рахунок в 1,8-2,2 тисяч. За гарячу воду на сім'ю з трьох осіб доведеться переплатити не менше 200 гривень на місяць. Тобто, середня платіжка підросте на 500-800 гривень на місяць.

Але є ще й третій сюрприз. Не виключено, що комунальники змусять споживачів доплатити і за два попередні місяці опалювального сезону - листопад і грудень. "Адже теплокомуненерго закуповують газ за новими тарифами вже з листопада. Хто покриє величезні касові розриви? Або споживачі, або місцева влада", - пояснив "Країні" експерт в сфері енергетики Валентин Землянський. В цьому випадку платіжки "потяжелеют" відразу на 1,5-2,4 тисяч гривень.

У ще більш делікатній ситуації опинилися жителі приватних будинків. Мало того, що вони, на відміну від власників квартир у багатоповерхівках, сплачують за газ за підвищеними тарифами вже з 1 листопада, так тепер їх приголомшили ще однією новиною - доведеться доплачувати ще й за "стискання" газу в холодну пору року. Причому, облгази погрожують дорахувати борг за три останні роки, а це в середньому 5,4 тисячі гривень з кожного домоволодіння.

12-12-2018 13:12:08
Просмотры: 292/104

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости