Загрузка

Чи відновиться довіра до Будапештського меморандуму

Народна Рада / Политика

Україна зажадала від підписантів Будапештського меморандуму провести термінові консультації для забезпечення повного дотримання зобов'язань і негайного припинення агресії Росії.

"25 листопада 2018 Російська Федерація здійснила черговий акт збройної агресії проти України шляхом збройного нападу на кораблі Військово-морських сил України в Чорному морі і Керченській протоці. Це зухвале і підступне напад є продовженням збройної агресії проти України, розв'язаної Російською Федерацією 20 лютого 2014 року" , - сказано в заяві МЗС.

У відомстві нагадали, що 24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, які були закріплені Великобританією, Сполученими Штатами Америки і Росією в Будапештському меморандумі в зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

"Зокрема, ці держави взяли на себе зобов'язання утримуватися від загрози силою або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України. Держави-гаранти надали зобов'язання, що  їх зброя ніколи не буде використовуватися проти України. Саме ці гарантії зробили можливим прийняття Верховною Радою України Закону України про ратифікацію ДНЯЗ ", - підкреслили дипломати.

У МЗС підкреслили, що Україна розглядає Будапештський меморандум як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки і вимагає від Росії в повній мірі дотримуватися взятих зобов'язань.

"Агресія РФ і порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний режим нерозповсюдження і буде визначати майбутнє відносин з країнами, які можуть вибрати шлях розробки цього типу озброєння. 27 листопада 2018 Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 Меморандуму, звернулося до країн- підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов'язань і негайного припинення агресії РФ проти України ", - додали в заяві.

Уточнюється, що тільки дієві кроки стануть запорукою відновлення довіри до Будапештського меморандуму і заходів міжнародного співтовариства щодо зміцнення режиму нерозповсюдження.

Нагадаємо, що 25 листопада корабель РФ протаранив буксир ВМС України в Чорному морі, після чого Росія застосувала зброю проти українських військових кораблів, захопивши три судна. Всі 24 члени їх екіпажів потрапили в полон до окупантів, шість моряків отримали поранення.

Фото

Чи відновиться  довіра до Будапештського меморандуму
05-12-2018 17:12:24
Просмотры: 71/38

Комментарии

Комментарии отсуствуют

Похожие новости