аукцион
Загрузка

Чвари православні або чому патріарха Філарета лишили всього майна

Народна Рада / Новини

У єдиної помісної автокефальної Православної церкви України тривають внутрішні чвари.

 Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що не визнає створення цієї церкви і спробував відродити ліквідовану УПЦ Київського патріархату.

 ПЦУ не стала відлучати за це патріарха від церкви, але позбавила його фінансових можливостей.

 "Почесний патріарх Філарет залишається в складі єпископату Православної церкви України, проте втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією", - йдеться в рішенні Священного Синоду ПЦУ від 24 червня.

 Філарету залишили можливість через лист на ім'я предстоятеля ПЦУ Єпіфанія, звернутися до синоду щодо його майбутнього стану в православної церкви.

 Синод зазначив, що всі парафії та монастирі Києва, які перебували в складі УПЦ Київського патріархату залишаються в складі ПЦУ, тому що Філарет порушив процедуру реєстрації Київської єпархії, зокрема не подав необхідних документів.

 На з'їзді ПЦУ також погодилися, що збори 20 червня за керівництвом Філарета, на якому він нібито відновив Київський патріархат, не мало ніяких повноважень на прийняття рішень щодо ліквідованої УПЦ КП.

 Синод 24 червня виключив зі складу єпископату ПЦУ преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, і преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Бєлгородської єпархії.  Це ті єдині єпископи, які приїхали на "синод Філарета".

 Таке рішення прийняли через "дії священнослужителів спрямованих на протистояння в церковному середовищі, опір соборним рішенням і участь в здійсненні рукоположений в чужій єпархії всупереч статуту".

 Крім того вирішено, що всі, хто отримає єпископський сан без обрання синодом ПЦУ, не зможуть в майбутньому стати членами єпископату ПЦУ.

 Так Філарету відповіли на його демарш.

 У відповідь Філарет заявив, що рішення про покарання, які приймає Синод Православної церкви України, його не стосуються.

 "Ми є незалежною від них церквою. Наш собор пройшов 20 червня, і ми там заявили, що не належимо до цієї так званої ПЦУ. Тому їх постанови нас не стосуються. Ні постанови, ні покарання. Тому ми не реагуємо на ці всі рішення"  , - сказав він.

 Філарет заявив, що "відновлений" Київський патріархат створює власний Синод.  За словами патріарха, існування Синоду УПЦ КП прописано в статуті церкви.

 "Синод є, в нього входять всі архієреї Київського патріархату - п'ять. Буде і 12. Зараз п'ять, а коли ми виростемо, буде не тільки 12, але і більше", - зазначив він.

 Філарет також прямо звинуватив ПЦУ в спробах рейдерства майна Київського патріархату

 "Так звана Православна церква України почала рейдерські атаки і захоплює наші храми", - сказав він.

 За словами архієрея, ПЦУ "захопила" Свято-Феодосиевский монастир в Києві, церква Пирогощі, а також планують "захоплення Володимирського собору".

 При цьому він зазначив, що поки не збирається "звертатися в суд, тому суди у нас продажні і там можуть захистити брехня, а правду можуть покарати".


 ПЦУ вважає, що Володимирський собор є її храмом і підпорядковується митрополиту Епіфанію, проте Філарет "як і раніше може служити там службу".

 Там навпаки звинувачують прихильників УПЦ КП в спробі захопити єпархіальне управління ПЦУ в Одесі.

 Філарет звернувся до міністра внутрішніх справ України Арсену Авакову з проханням "захистити права і свободи віруючих УПЦ КП, дати правову оцінку протиправним діям представників ПЦУ, гарантувати невтручання у внутрішнє життя УПЦ КП, виключити церковне рейдерство".

 "Якщо наша влада не буде нас захищати, то ми будемо звертатися до європейської громадськості", - додав Філарет.

 У ПЦУ прогнозують, що Філарета в Україні підтримають всього кілька настоятелів храмів.

 На збори 20 червня прийшли всього два єпископи з Росії і сам Філарет.

26-06-2019 14:06:32
Просмотры: 99/65

Комментарии

Комментарии отсутствуют

Похожие новости